Warzywa od pana Dionizego. Na Kole

Wspominałam już o panu Dionizym, który postanowił hodować warzywa naturalnie. Dlatego nawozi je jedynie naturalnym obornikiem, nie podsypuje sztucznymi nawozami, nie używa pestycydów. Niepozorne stoisko zaaranżowane przy samochodzie. Jeśli szukacie dorodnych, czystych o okrąglutkich warzyw oraz owoców z giełdy w Broniszach lub hurtowni w Babicach Starych, to takich produktów u Dionizego nie znajdziecie.

Sam uprawia ekologicznie warzywa w swoim gospodarstwie w Zielonce.

warzywa zielonka dionizy 1Znajdziecie tu cieniutkie niepędzone pory, z daleka trochę przypominają szczypiorek,

 

warzywa zielonka dionizy 2

 

niewielkie buraczki, małą marchewkę i pietruszkę z ziemią,

 

warzywa zielonka dionizy 3niedużą cebulę i inne polskie warzywa.

Nie od razu go odkryliśmy, kupowaliśmy od różnych sprzedawców. Na początku  byliśmy niedoświadczeni i nie mieliśmy wiedzy, więc wybieraliśmy największe myte warzywa. Teraz omijamy te stoiska.

A pan Dionizy ma sporo klientów, którzy tylko u niego robią zakupy. Oczywiście, my do nich należymy.

Jak dojść

Wchodzicie w bramę główną przy ulicy Newelskiej. Zaraz za nią skręcacie w lewo. Następnie wchodzicie w drugą po prawej alejkę, mijacie po lewej biało-żółte stoisko z najlepszymi na świecie kiszonymi ogórkami i kapustą. Idziecie dalej i szukacie pana Dionizego (na zdjęciu).

Targ na Kole, ul. Obozowa 99, Warszawa

Posty powiązane: Hala  Mirowska. Nowe życie zabytku, U Jezusa. Egzotyczne produkty numer 17, Polski drób. Króliki i podroby, numer 45a, Wielki sąd w Klubie Prawnika, Kamienica w kamienicy na rynku, Podlaskie mięso u pana Krzysia, nr 109, Kasze, ziarna, bakalie od Małgosi, nr 48, Pieczywo i makarony bezglutenowe, nr 49, Targ owocowo-warzywny na Kole, Warzywa u Agnieszki i Andrzeja. Na Kole, Dynia spod Ożarowa, nr 77, Manggha z widokiem na Wawel

Brak komentarzy til "Warzywa od pana Dionizego. Na Kole"

    Odpowiedz

    Twój adres email nie będzie opublikowany