Warzywa od pana Dionizego. Na Kole

Wspominałam już o panu Dionizym, który postanowił hodować warzywa naturalnie. Dlatego nawozi je jedynie naturalnym obornikiem, nie podsypuje sztucznymi nawozami, nie używa pestycydów. Niepozorne stoisko zaaranżowane przy samochodzie. Jeśli szukacie dorodnych, czystych o okrąglutkich warzyw oraz owoców z giełdy w Broniszach lub hurtowni w Babicach Starych, to takich produktów u Dionizego nie znajdziecie.

Sam uprawia ekologicznie warzywa w swoim gospodarstwie w Zielonkach-Wsi.

warzywa zielonka dionizy 1Znajdziecie tu cieniutkie niepędzone pory, z daleka trochę przypominają szczypiorek,

 

warzywa zielonka dionizy 2

 

niewielkie buraczki, małą marchewkę i pietruszkę z ziemią,

 

warzywa zielonka dionizy 3niedużą cebulę i inne polskie warzywa.

Nie od razu go odkryliśmy, kupowaliśmy od różnych sprzedawców. Na początku  byliśmy niedoświadczeni i nie mieliśmy wiedzy, więc wybieraliśmy największe myte warzywa. Teraz omijamy te stoiska.

Pan Dionizy ma sporo klientów, którzy tylko u niego robią zakupy. Oczywiście, my do nich należymy.

Jak dojść

Wchodzicie w bramę główną przy ulicy Newelskiej. Zaraz za nią skręcacie w lewo. Następnie wchodzicie w drugą po prawej alejkę, mijacie po lewej biało-żółte stoisko z najlepszymi na świecie kiszonymi ogórkami i kapustą. Idziecie dalej i szukacie pana Dionizego (na zdjęciu).

Targ na Kole, ul. Obozowa 99, Warszawa

Posty powiązane: Hala  Mirowska. Nowe życie zabytku, U Jezusa. Egzotyczne produkty numer 17, Polski drób. Króliki i podroby, numer 45a, Wielki sąd w Klubie Prawnika, Kamienica w kamienicy na rynku, Podlaskie mięso u pana Krzysia, nr 109, Kasze, ziarna, bakalie od Małgosi, nr 48, Pieczywo i makarony bezglutenowe, nr 49, Targ owocowo-warzywny na Kole, Warzywa u Agnieszki i Andrzeja. Na Kole, Dynia spod Ożarowa, nr 77, Manggha z widokiem na Wawel

7 komentarzy til "Warzywa od pana Dionizego. Na Kole"

 • comment-avatar
  agibabu 3 marca 2018 (22:12)

  Widzieliście tę uprawę?

  • comment-avatar
   domenasmaku 18 marca 2018 (20:22)

   Nie widzieliśmy. Wstępnie rozmawiamy z hodowcami i rolnikami i sami sprawdzamy produkty, kupując je. Nie jesteśmy w stanie osobiście sprawdzić każdej uprawy. Ale rozumiem, że Pani ma jakieś informacje o tej uprawie, których nie znamy.

 • comment-avatar
  Bseror 16 marca 2018 (18:24)

  Dziękuję domenasmaku

 • comment-avatar
  Beata 2 września 2018 (16:29)

  W jakie dni organizowany jest targ na Kole?

  • comment-avatar
   domenasmaku 7 września 2018 (14:58)

   We wtorki i piątki. W piątki większy. Pozdrawiam

 • comment-avatar
  koszycka 28 września 2018 (09:48)

  witam, kupiłam ostatnio od Pana Dionizego jarmuż i ziemniaczki z pola ;powiem szczerze że przepyszne. jarmuż po prostu niebo w ustach (przyrządzałam go w stylu szpinaku czuli z jajeczkiem i skwarkami) a ziemniaczki super (szybko się gotują a w smaku rewelacja nie to co te supermarketowe napakowane chemią). Zauważyłam że Pan Dionizy dysponuje na swoim stoisku mnóstwem przeróżnych ziół także myślę że przy następnych zakupach również się skuszę.

  • comment-avatar
   domenasmaku 28 października 2018 (18:22)

   Cieszymy się, że jest Pani fanką tych warzyw. A jarmuż ma Pan Dionizy nietypowy. Pozdrawiamy

Odpowiedz

Twój adres email nie będzie opublikowany